Spotkanie z Arturem Andrusem

We wtorkowy wieczór 24 września br. Gminna Biblioteka Publiczna im. Zbigniewa Herberta w Michałowicach zaprosiła czytelników na spotkanie autorskie z Arturem Andrusem. Znany dziennikarz, aktor, autor tekstów piosenek oraz prezenter telewizyjny i radiowy, laureat tytułu ”Mistrz Mowy Polskiej” w charakterystyczny dla siebie humorystyczny sposób opowiedział o napisanych przez siebie książkach.

Artur Andrus zabrał uczestników spotkania w podróż po swojej twórczości. Oczarował publiczność inteligentnym humorem i opowieścią o butach Marii Czubaszek odebranych od optyka, a także wspomnieniami o Stefanii Grodzieńskiej czy przypadku Andrzeja Poniedzielskiego. Autor przytoczył szereg ciekawych anegdot i zabawnych życiowych sytuacji, które udało mu się zebrać. Sala multimedialna michałowickiej biblioteki pękała w szwach, a także ze śmiechu, kiedy opowiadał te historie.

Okazało się, że praca dziennikarza i autora tekstów piosenek kabaretowych od kulis jest bardzo ciekawa i obfituje w wiele zaskakujących niespodzianek. Licznie zebrani uczestnicy mogli usłyszeć od naszego gościa wyznanie, że to jednak praca w radiu jest mu najbliższa.

Z racji wykonywanego zawodu, Artur Andrus dużą część swojego czasu poświęca na rozmowy z ciekawymi ludźmi, dzięki czemu powstały zabawne publikacje, w których w pozytywny sposób autor pokazuje życie znanych ludzi. Czytelnik może zawsze znaleźć coś, co wywoła uśmiech na jego twarzy. Inteligentny przekaz oraz świetny język, w połączeniu z żartobliwym zabarwieniem treści, spodoba się wielu odbiorcom. Spotkanie z artystą zakończyły owacje na stojąco, podziękowania, liczne autografy i pamiątkowe zdjęcia. Uczestnicy spotkania wyszli z niego w doskonałych humorach.

Wydarzenie zorganizowane zostało w ramach obchodów 70-lecia michałowickiej biblioteki oraz 100-lecia urodzin Zbigniewa Herbeta, jej patrona.