Wystawa malarstwa Bożeny Stawikowskiej

Bożena Stawikowska

Absolwentka ASP w Warszawie. Rysuje i maluje portrety, kwiaty, pejzaże w technice olejnej i akwarelowej, zajmuje się projektowaniem opakowań dla przemysłu kosmetycznego.
Twórczyni wielu plakatów, folderów i ilustracji. Miłośniczka i kolekcjonerka roślin, pasjonatka ogrodów. Autorka artykułów i programów telewizyjnych na tematy botaniczne.
Brała udział w wielu wystawach, m.in.: w Zachęcie, Łazienkach Królewskich oraz wystawach zbiorowych. Miała indywidualne wystawy w Muzeum Ziemi Otwockiej, Miejskim Ośrodku Kultury w Józefowie, Klubie Falenica i wielu innych galeriach.
Jej prace znajdują się w prywatnych kolekcjach na całym świecie.

Wystawę prac Artystki można oglądać od 23 września do 31 października w czytelni biblioteki.